Haber

AK Partili Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Son kez aday olacağım” sözlerine açıklık getirdi: Görev süresi var.

NTV’nin canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “2023’te son kez adayım” durumu soruldu.

Moderatör, “Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce de seçim sürecinde buna benzer açıklamalar yaptı. Muhalefet peş peşe bu videoları paylaşıyor. Bu konuda ne söylemek istersiniz?” Kurtulmuş, “Cumhurbaşkanımız ikinci kez Cumhurbaşkanı seçilecek. Mevcut anayasaya göre Cumhurbaşkanımızın üçüncü kez seçilmesi mümkün değil. Milletimizin ve milletimizin hayrına kullanacağız diyor. ümmetin hayrına. Otoritenin bir süresi vardır. Cumhurbaşkanımız burada hem anayasadaki kısıtlamadan bahsediyor, hem de ömrünün sonuna kadar milletimiz için çok çalışacağını söylüyor. Bu siyasi bir veda değil. şeylerin spekülasyon olacağını söyle.”

Kurtulmuş’un açıklamalarından öne çıkanlar;

CİNSEL İSTİSMAR VAKASI

“Bu büyük bir ahlaksızlıktır. Suç işleyenlerin cezalandırılmasının sağlanması gerekir. Bu mahkemeyle ilgili özel bir zımni karar yoktu. Ama ne yazık ki bu konu şimdi ortaya çıkıyor. Biz bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Unutulmamalıdır ki; Bazı çevreler bunu siyaset malzemesi yapmamalı.Dini değerleri yıpratmaya çalışmak yanlış değil.Bu sorun partinin sorunu değil 85 milyonun sorunu.Bir an önce dava açılmalı. örtbas meselesiyse ortaya çıkarılmalı.Hassasiyet gerektiren bir konu bir an önce karara bağlanmalıdır.mahkeme karar verir.

EYT’İN YAŞI SONA ERECEK Mİ?

“EYT ile ilgili son noktaya geliyoruz. Bakanlığımız da yaş sınırlaması üzerinde çalışıyor. Popülizm değil, doğru olanı yapmaya çalışıyoruz. Kararlarımızı alırken doğru olanı yapmaya çalışıyoruz. Keşke hiç yapmasaydık.” oy kullansaydık 20 yıl iktidarda olmazdık.”

MİNİMUM FİYAT ARTIŞI

“Baştan beri söylenen bir söz var. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz. Komisyonlar da toplantılarını yapıyor. Tatmin edici bir sonuç çıkacağından eminim. Devlet, işveren, işçi, Diyalogla buralara gelinir, asgari ücret artışı işvereni sıkıntıya sokmaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu