Haber

Atakum Belediye Başkanı Deveci Yağışların Ardından Tedbir Çağrısında Bulundu

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, ilçede etkili olan yağışların ardından vatandaşları tedbirli olmaya davet ederek, “Atakum Belediyesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi, AFAD gibi ilgili kurumlar olarak sahadayız. Tedbirli olmaya devam edeceğiz. Tüm komşularımızdan resmi uyarı ve açıklamalara uymalarını ve tedbirli olmalarını rica ediyorum” dedi.

Atakum Belediye Meclisi’nin Haziran ayı olağan toplantısı Başkan Deveci başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündemindeki 6 madde görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Görüşmenin ardından Başkan Deveci, Samsun’da etkili olan yağışlar ve Atakum’da yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Önder Deveci, Orta Karadeniz’in büyük bölümünde ve Samsun’da yağışların devam ettiğini belirterek, şu bilgileri verdi:

“Maalesef Atakum’un yüksek mahallelerinde sel meydana geldi ve bazı bölgelerde ulaşımda aksamalar yaşansa da yolumuz kapanmıyor. Bazı konutların zemin katlarında su baskını görüldü ama biz ilgili kurumlar olarak bölgedeyiz. Atakum Belediyesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve AFAD gibi bu gece ve yarın da yağışın devam etmesi bekleniyor. Tedbirli olmaya devam edeceğiz. Tüm komşularımızdan resmi uyarı ve açıklamalara uymalarını ve önlem almalarını rica ediyorum. Öte yandan, iklim koşulları hızla değişiyor. Bu nedenle mevsimsel yağışlarda büyük değişimler olur. Çevredeki koşulları yaşanabilir kılmak için her zaman birlikte çalışmalıyız.”

Kaynak: ANKA / Yeni

haber-marmaris.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu