Ekonomi

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Sabancı Holding A.Ş. (SAHOL)

Sabancı Holding, daha önce duyurduğu şirketin Sabancı İklim Teknolojileri A.Ş. üzerinden %100 oranında hissedar olduğu Sabanci Renewables Inc.’nin 2025 yılının ikinci çeyreğinde devreye alınması hedeflenen 232 MW kapasiteli bir güneş enerjisi santrali yatırımı olan Oriana Solar Projesi için MUFG Bank Ltd., ING Bank LLC ve NORD LB (Norddeutsche Landesbank Girozentrale) bankalarının eşit katılımı ile 28 Mart 2024 tarihinde toplam 243 milyon dolar tutarında proje finansman kredi anlaşmasını imzalandığını bildirdi.

Yatırım dünyasında öne çıkmak ve kazancınızı artırmak için InvestingPro ile tanışın! Şimdi %20’ye varan indirimden faydalanın. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Cw Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE)

CW Enerji, güneş enerjisi panelleri bileşenleri arasında ana unsurlarında yer alan alüminyum çerçeve için üretim faaliyetlerinin başlatılması kararı aldı.

İlgili yatırıma istinaden 554.389.070 TL tutarlı yatırım teşvik belgesi alındığını açıklayan şirket, ilk etapta makinelerin alımına yönelik Yapı Kredi (YKBNK) Finansal Kiralama Anonim Şirketi aracılığı ile 60 ay vadeli toplam 8.000.000 euro finansal kiralama sözleşmesi imzaladı ve makine siparişlerinin verildiğini bildirdi.

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikalari A.Ş. (SISE)

Şişecam, Eskişehir’de hayata geçirdiği yeni cam ambalaj fırınını ve soğuk tamirini tamamladığı cam ev eşyası fırınını açtı. Toplam 174 milyon dolarlık bu yatırımlar sonucunda Şişecam Eskişehir kompleksi yaklaşık 1 milyon tonluk üretim kapasitesiyle dünyanın en büyük cam üretim noktası haline geldi.

Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEGAP)

Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret A.Ş., SPK’den 250.000.000 TL olan mevcut sermayesinin tahsisli şekilde 25.000.000 TL artırılarak 275.000.000 TL’ye çıkarılması konusunda onay aldı.

Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MIPAZ)

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MIPAZ payları 29/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 26/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT)

Agrotech, bağlı ortaklığı Joyce Elektrikli Araçlar tarafından İnsansız Otonom Zirai Akıllı Tarım Aracı ZİKA’nın seri üretim sürecine geçildiğini bildirdi. Şirket, ayrıca Agrotech USA’in kuruluş işlemlerinin tamamlandığını açıkladı.

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS)

Aselsan, 35 milyon dolar tutarında yurt dışı satış sözleşmesi imzaladığını bildirdi.

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR)

Europower, AYEDAŞ tarafından gerçekleştirilen Havalı Hücre – Köşk Standart Alımı İşi konulu ihaleye girerek 1,1 milyon dolar ile en avantajlı teklifi verdiğini açıkladı.

Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş. (FONET)

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan 36 ay süreli SBYS Hizmet Alımı ihalesine verilen 56 milyon TL teklif sonrasında, sözleşme aşamasına geçildiğini bildirdi.

Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi A.Ş. (GIPTA)

Gıpta, yurt içi firmalarla kırtasiye malzemeleri üretim ve tedarikleri konusunda 344,5 milyon TL tutarında sipariş anlaşması yaptığını açıkladı.

Kuzey Boru A.Ş. (KBORU)

Kuzey Boru, Aksaray İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirilen, Aksaray Merkez ve İlçe Köylerinin İçme Suyu Şebekelerinde Kullanılmak Üzere Boru Temini ihalesine verdiği 3,4 milyon TL’lik teklifin en avantajlı teklif olduğunu bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu