Haber

Bodrum’da deniz manzaralı arazi ihalesini Varank’ın kuzeni aldı

Kamu kuruluşu olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım İştiraki A.Ş.; 3 Kasım’da Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Ortakent’te bulunan yaklaşık 180 bin metrekare büyüklüğündeki deniz görüntülü yerin ‘gelir paylaşımı’ ihalesine ait açıklama yaptı.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine nazaran; açıklamada, ‘Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’ ihalesinde en avantajlı teklifi Cevahir Taahhüt İnşaat ile HB Küme İnşaat iş iştirakinin verdiği belirtildi. İhaleyle, Cevahir Taahhüt İnşaat ile HB Küme İnşaat iş iştirakinin kelam konusu topraktan en az 6 milyar 91 milyon TL, Emlak Konut’un ise 4 milyar 61 milyon TL gelir sağlayacağı tabir edildi.

Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde ihaleyi alan iş iştirakindeki HB Küme İnşaat şirketinin iki ortağı olduğu ve bu ortakların da Sedat Varank ile Gülhan Düzgün Varank olduğu belirtiliyor. Şirketin sahiplerinden Sedat Varank’ın, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile amca çocuğu olduğu ortaya çıktı.

Kısa bir müddet evvel Emlak Konut’un başkentteki eski Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) otobüs garajı toprağı üzerine inşa edilen Merkez Ankara projesi için düzenlendiği ihaleyi de tekrar Varank’ın kuzeni Sedat Varank almıştı.

Emlak Konut, 31 Ağustos tarihinde Merkez Ankara projesi için “Merkez Ankara Projesi O Blok Tamamlama İnşaatı İşi” ismi altında bir ihale düzenlendiğini ve HB Küme İnşaat ile 26 Ağustos tarihinde KDV hariç 208 milyon TL’lik bir kontrat imzalandığını açıklamıştı. Şirketin internet sitesinde, İstanbul Finans Merkezi ile Başakşehir Millet Kıraathanesi projesi üzere projelerin inşaatını üstlendiği, bunun dışında da birçok konut projesini yaptığı belirtiliyor. İhaleyi alan iş iştirakindeki bir öteki şirket olan Cevahir Taahhüt İnşaat’ın da iktidarla alakaları bulunuyor. Şirketin ortaklarından İslam Cevahir’in nikah şahidi 2010 yılında devrin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan olmuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu