Haber

Çavuşoğlu’nun Türk bayrağı taşıyan afişleri Antalya’da kaldırıldı

ANTALYA’da Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu’nun reklam panolarındaki Dışişleri Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun afişlerinin ‘Türk bayrağı’ olduğu gerekçesiyle kaldırılmasına karar vermesinin ardından afişler kaldırıldı.

Dışişleri Bakanı ve AK Parti’nin Antalya 1. Sıra Milletvekili Adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Ramazan Bayramı öncesi şehrin farklı noktalarında bulunan billboardlara ‘Birlikte Bayramlar Ne Var’ yazılı afişlerle kendi fotoğrafı ve fotoğrafıyla reklam verdi. bayrağı taşıyan bir kız portresi. CHP, Türk bayrağı kullanıldığı gerekçesiyle afişlerin kaldırılması için Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu.

Muratpaşa 1. İlçe Seçim Kurulu, CHP’nin itirazını kabul ederek afişlerin kaldırılmasına ve kararın gereği yapılmak üzere Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirilmesine karar verdi. 30 Nisan tarihli kararda şu ifadelere yer verildi: “298 sayılı Kanun’un 58’inci maddesi ‘Propaganda amacıyla kullanılan el ilanları ve diğer her türlü matbuat üzerinde Türk Bayrağı ve dini yazıların bulunması yasaktır’ şeklinde düzenlenmişti. Çıkar çatışması olduğu tespit edilmiş ve söz konusu afişlerin kaldırılmasının kanunen gerekli olduğu anlaşılmış olup, itiraz edenin itirazının kabul edilmesi gerektiği kanaatine varılmıştır.

İlçe seçim kurulu kararının ardından Çavuşoğlu’nun bayraklı pankartları kaldırıldı. Söz konusu billboardda Çavuşoğlu’nun afişleri yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Antalya’da düzenleyeceği mitingin duyuru afişinin olduğu görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu