Haber

Cezayirli uzman: İran’ın Erbil saldırısı ABD’ye tehdit mesajıdır

Cezayir’deki Guelma Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Profesör Mahlouf Wadig, Sputnik’e yaptığı açıklamada, İran’ın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (KBY) başkenti Erbil’deki ABD Konsolosluğu yakınındaki hedefli füze saldırılarının İran’a doğrudan tehdit olduğunu söyledi. Washington. tehdit mesajıdedi ki.

Uzman, “İran’ın IKBY’ye yönelik saldırıları ve ABD konsolosluğu önüne düşen füzeler ABD’ye doğrudan tehdit mesajıydı.r” dedi.

Uzman, İran saldırılarının sadece Irak’ı değil, Suriye’yi de kapsamasının, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü eski komutanı General Kasım Süleymani’nin mezarındaki anma törenine düzenlenen terör saldırısına yanıt olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: , “ Ortadoğu bölgesi bir barut fıçısı ve orada bütün adımlar hesaplı atılıyor, eylem ve tepkiler kademeli ve kademeli oluyor. topyekun bir savaşa yol açmakz“dedi.

Bölgede olayların giderek tırmandığına dikkat çeken siyaset bilimci, şöyle konuştu: Ancak henüz geniş çaplı bir savaş aşamasına gelinmedi; Bölgede hâlâ vekil güçler aracılığıyla yürütülen çatışmalar var” ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu