Teknoloji

Counter-Strike için Source, Source 2 ve UE karşılaştırma videosu yayınlandı

 
Geçtiğimiz günlerde Counter-Strike 2’nin duyurulması ile oyun camiasını heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Bu heyecanla oyundaki değişiklikleri görmek isteyen oyuncular araştırmaya başladı. Bu kapsamda birçok detay yayınlandı ve şimdi de YouTube’da CS:GO MEMES isimli bir kullanıcı, Counter-Strike’ın Source, Source 2 ve Unreal Engine 5 versiyonlarının ortasında yeni bir karşılaştırma görseli paylaştı.
 
Bu görüntü, kısa bir süre önce duyurulan Counter-Strike 2’den neler bekleyebileceğimiz konusunda bize bir fikir veriyor.
 
Counter Strike 2 bu yaz geliyor
 
 
 
Rekabetçi nişancı oyunu CS:GO’ya yeni bir güncelleme şeklinde gelecek olan Counter Strike 2, rekabeti bir üst seviyeye taşımak istiyor. Bu kapsamda oyun yeni bir oyun motoruna taşınıyor ve birçok özellik elden geçiriliyor. Pek çok değerli değişikliğin yer aldığı CS-2’de özellikle duman ve alt tik sistemi dikkat çekiyor.
 
Smoke artık yeni oyun motoru ile birlikte çevre ile etkileşime girerek bölgenin yapısını uyumlu hale getiriyor ve yayıyor. Ayrıca dumanın üzerine bomba atıldığında duman anında ortadan kalkıyor ve bu süreçte rakipleri şaşırtarak yakalayabiliyorsunuz. Ayrıca dumanın içine ateş edildiğinde merminin atıldığı yerden küçük bir hava boşluğu oluşur.
 
 
 
Öte yandan, alt tik ile rekabet deneyimi bir sonraki seviyeye taşınıyor. Artık yaptığımız atılımlar oyun içinde gerçek zamanlı olarak işleniyor ve herkes aynı senaryoyu oyun içinde gerçek zamanlı olarak görebiliyor.
 
Pek çok değişikliğin yer aldığı oyunun üç farklı oyun motoruyla bir karşılaştırma görseli yayınlandı. Bu değişikliklere göz atmak için aşağıdaki görseli izleyebilirsiniz. Ayrıca Unreal Engine 5’te CS olsaydı nasıl olurdu sorusunun cevabı da aşağıdaki görselde yatıyor.
 
Counter-Strike – Source, Source 2 ve UE karşılaştırma videosu
 
 

haber-demirkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu