Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AK Parti binasına yönelik saldırıyla ilgili ilk çıkış! Muhalefete yüklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da kılınan bayram namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, dün AK Parti Çukurova İlçe Başkanlığı’na düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin de açıklamalarda bulundu.

“SİYASETTE BU İŞLERE YABANCI DEĞİLİZ”

Muhalefete atıfta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bazı parti liderlerinin yaptığı gibi bir değerlendirme yapacağım ve ondan herhangi bir çıkar beklentim yok. Her zaman her yerde terör terörü, eşkıyalığı yapacak. Çukurova ilk değil. Biz yaşadık. Bunları daha önce de söyledik” Biz aldığımız tedbirlerle siyasette bu işlere yabancı değiliz. İlk kez olmuyor” dedi.

“SONDAJ ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR”

Karadeniz gazıyla ilgili soruları yanıtlayan Erdoğan, “Şu an itibariyle bir yandan sismik araştırmalar, diğer yandan sondaj çalışmaları devam ediyor, bu rezerv üretimi artırma noktasında.”

“AÇILIŞTAN DAHA FAZLA MİLYARLIĞI DÜŞÜNECEĞİM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnşallah yarın Nur Dağı’nda olacağım, oradan Gaziantep’e gideceğim. Yapabilirsem Hatay’a da gideceğim. Açılışlardan çok mitinglere ağırlık vereceğim. Artvin ve Rize’den başlayarak Samsun’da Trabzon’da şehir mitinglerimize devam ediyoruz.”Gidilmemiş bir ilden ayrılmak istemiyoruz. Adaylarımıza çok iş düşüyor. Bu şekilde kalan süreyi inşallah dolduracağız. Bütün hedefimiz 14 Mayıs’ı başarıyla tamamlamak.”

SALDIRI DETAYI

Adana’da bir kişi AK Parti Çukurova ilçe binasına pompalı tüfekle saldırdı. Defalarca tetiğe basan saldırgan, olayın ardından polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Ters kelepçe takılarak polis aracına bindirilen saldırganın ilk sözleri “Atatürk için yaptım. CHP binasına vurdular” oldu.

haber-dogankent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu