Haber

Davutoğlu seçime Konya’dan başladı: Adaylık konusunda tavır alacağız

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin seçim çalışmalarına Konya’dan başladı. Konya’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Davutoğlu, Şeb-i Arus törenleri için geldiği Konya’da bir dizi yoğun program gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Türkiye’nin çok değerli bir seçim sürecine gireceğini belirten Davutoğlu, “Türkiye’nin önüne yeni bir ufuk açacağız. Biz Türkiye’yi iki büyük beladan korumak için mücadele ettik ve 6’lı masa da bu mücadelenin bir parçası. Türkiye’yi barıştırmak için yola çıktık, çıktık, şahsi bir hedefimiz, kırgınlığımız, kinimiz yok.” terimini kullandı.

“LİDER TOPLANTILARI GELECEK HAFTA SONA ERİYOR”

6 parça masa tablasının önümüzdeki günlerde ev sahibi olacağını hatırlatan Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Geçiş süreci yol haritasını ve liderlerle müzakereleri önümüzdeki hafta sonuçlandıracağız. 6 cumhurbaşkanı olarak nasıl bir yönetim kuracağımızı herkesin ortak iradesi ve gücüyle belirleyeceğiz. Hepimizin ortak hükümet programını açıklayacağız. partimizin açıkladığı örtüşen unsurlardır.Daha sonra herkesin merakına açıklayacağız.”Asıl mesele olmadığını düşündüğümüz adaylık meselesi de dahil olmak üzere cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri konusunda kafa kafaya vereceğiz. Ancak Gelecek Partisi olarak ilk seçime Konya’dan başlıyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu