Haber

Edirne Yeşilay Spor Kulübü antrenörleri judoda Balkan şampiyonu oldu

Edirne Yeşilay Spor Kulübü antrenörleri Arnavutluk’ta yapılan Veteranlar Balkan Şampiyonası’nda judo branşında altın madalya kazandı.

Kulüpten yapılan açıklamada, İhsan Köksoy ve Koray Tozanlı’nın 19-20 Kasım tarihinde Arnavutluk’un başşehri Tiran’da yapılan Veteranlar Balkan Şampiyonası’na katıldığı belirtildi.

Yeşilay antrenörleri judo branşında M2 100 kiloda Köksoy ve M3 81 kiloda Tozanlı’nın Balkan şampiyonu olarak altın madalya kazandığı söz edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“10 Balkan ülkesinden toplam 150 atletin katıldığı şampiyonada antrenörlerimiz şampiyon olmuştur. Bayrağımızı gönderde dalgalandırarak, milletimizi onurlandırmışlardır. Yeşilay Bölge Koordinatörü Sebahattin Bilgiç ve Edirne Yeşilay Spor Kulübü Lideri Ahmet Yence şampiyon antrenörlerimizi Yeşilay Bölge Koordinatörlüğünde ağırlayarak şampiyonadaki başarılarından ötürü tebrik edip, bağımlılıklarla gayrette vermiş oldukları bedelli katkılarından ötürü teşekkür ettiler.”

Yeşilayın 102 yıldır sağlıklı nesillerin yetişmesi amacıyla bağımlılıklarla mücadele ettiği belirtilen açıklamada, “Bu maksatla çocuklarımızın gençlerimizin daha zinde ve sağlıklı kalmaları, toplumsallaşmaları ve rekabet edebilme marifetini kazanabilmeleri için Yeşilay Spor Kulüpleri kurmak suretiyle bağımlılıklarla çabaya yeni bir boyut kazandırmıştır.” tabirleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu