Teknoloji

Elon Musk’tan bir U dönüşü daha: Ünlü milyarder karanlık mod kararından vazgeçti

Elon Musk, Twitter için kalıcı bir karanlık moda (artık X) geçme kararından vazgeçti. Ünlü milyarder daha önce mikroblog platformunu gelecekte kullanmıştı. sadece karanlık mod desteği sunacağını duyurdu.

Musk, bu duyurudan kısa bir süre sonra resmi hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. parlak temanın devam edeceğini duyurduI. Musk, karanlık modun platformda varsayılan seçenek olacağını, isteyenlerin karanlık moda geçebileceğini ancak arka planın lacivert renkte göründüğünü söyledi. parlaklığı azaltma seçeneğinin kaldırılacağınısöylenmiş.

Musk, platformdaki bir kullanıcıya; ” Birçok kişi ışık modunun kalmasını istedi, bu yüzden kalacak, ancak varsayılan seçenek karanlık olacak“Karanlık modun hayranları olsa da, birçok X kullanıcısı Musk’ın ışık temasını devre dışı bırakma kararına karşı çıktı.

Estetiği bir yana bırakırsak, karanlık mod ayarı, cihazı gece veya loş ışıklı ortamlarda kullanırken yardımcı olabilir. Siyah metnin beyaz zemin üzerine görüntülendiği klasik bir ayara kıyasla kullanıcıların gözüne daha hoş görünür. Öte yandan karanlık mod, astigmatı ve disleksisi olan bireyler için rahatsızlığa neden olabilir.

Ayarlar ve Yükseltme’ye tıklayarak temayı web sitesinden değiştirebilirsiniz.

haberikizdere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu