Haber

Enkaz altındaki kişileri arayarak kandırdığı iddia edilen sanığa 7 yıl 7 aya kadar hapis cezası verildi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde enkaz altında kalanları internet üzerinden arayarak kandırdığı iddia edilen 18 yaşının altındaki MB hakkında dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, internet üzerinden enkaz altında kalan vatandaşları arayarak küme düştüğünün belirlenmesinin ardından İstanbul Siber Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin göreve başladığı belirtildi. anlık iletişim platformu ve “sizi kurtarmaya geliyoruz” deyip onlarla gülüp eğlenerek boşa geçen zaman.

Yapılan çalışmaların ardından söz konusu hesabın MB’ye ait olduğunun belirlendiği vurgulanan iddianamede, bilirkişi raporuna göre videodaki seslerin Yunus Sarıdağ, Hayati Toprak ile ilgili olduğunun belirlendiği belirtildi. Özcan ve MB

İddianamede, depremzedelerle sözleriyle dalga geçmediğini öne süren MB, “yanıltıcı bilgileri alenen yaymak”, “faaliyetlerine engel olmak” suçlarından 2 yıl 9 aydan 7 yıl 7 aya kadar hapis cezasına çarptırıldı. kamu kurumlarını cebir veya tehdit kullanarak” ve “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçlarındandır. Hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

İddianame gönderildiği Anadolu Çocuk Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Diğer sanıklar ayrı mahkemelerde yargılanacak

Bu arada 18 yaşından büyük oldukları için soruşturmaları farklı yürütülen Yunus Sarıdağ ve Hayati Toprak Özcan hakkındaki iddianame gönderildiği Anadolu 45. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

oltu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu