Haber

Erzurum Teknik Üniversitesi Sporcuları Türkiye Boks Şampiyonası’nda Başardı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (ÜNİLİG) tarafından düzenlenen Türkiye Boks Şampiyonası’nda Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) sporcuları ikinci ve ikinci oldu.

8-12 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında 107 erkek, 37 bayan sporcunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, ETÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü 1. sınıf öğrencisi Murat Uğurlu, 63 kilo ve 67 kilo Antrenörlük dalında bronz madalyanın sahibi oldu. Kastamonu Üniversitesi Ay Yıldız Spor ve Yaşam Merkezi konutunda sporcular. 1. sınıf öğrencimiz Gökdeniz Yağar finale kalarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Madalya töreninin ardından Erzurum’a dönen Boks takımını tebrik eden Rektör Çakmak, çok mutlu olduklarını belirterek, “Murat ve Gökdeniz’in başarısı bizim için çok değerli. Çünkü onlar bizim adına mücadele eden milli sporcularımız. Ülkemiz aynı anda çeşitli şampiyonlarda yer alıyor. Antrenörlerimizle antrenmanlarına ara vermeden çok çalışıyorlar. Çok çalıştıklarını biliyorum. Dolayısıyla elde edilen sonuçlar bizi şaşırtmadı. Ancak gençlerimizden seneye altın madalya beklediğimi belirtmek isterim. Hem sporcularımızı hem de antrenörlerimizi bir kez daha tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. – ERZURUM

gudulhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu