Teknoloji

Hogwarts Legacy’nin PlayStation’a Özel İçeriği Tüm Platformlara Geliyor

Warner Bros. Games’in yaptığı duyuruyla Hogwarts Mirasıile ilgili Oyun istasyonu ‘nin özel içerikleri diğer platformlardaki oyuncularla da buluşmaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir:  Hogwarts Legacy 2 Geliştirme Aşamasında


Hogwarts Legacy’nin PlayStation’a Özel İçeriği Ne Zaman Diğer Platformlara Gelecek?

Sony Interactive Entertainment ve Warner Bros. Oyunlar arasındaki anlaşmanın bir parçası olarak Hogwarts Legacy, PlayStation’a özel içerik haline geldi. Bu da elbette oyuncuların diğer platformları kullanma keyfini büyük ölçüde bozdu. Ancak belirtilen süre yavaş yavaş doluyor ve söz konusu içerik bu yaz diğer platformlardaki oyuncuların kullanımına sunulacak. Oyunun X hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Hogwarts Legacy’nin birinci yıl dönümüne yaklaşırken, topluluğumuza, Hogwarts Legacy PlayStation’a özel içeriğin, oyun için ek güncellemeler ve özelliklerle birlikte bu yaz diğer platformlarda da mevcut olacağını bildirmek istedik. Bu yıl Hogwarts Legacy’ye neler geleceğine dair daha fazla ayrıntı için önümüzdeki aylarda bizi takip etmeye devam edin.”

Bu bağlamda oyuna büyük bir gerilim katan Hogsmade yakınlarında bir mağazaya gittik. Ekstra görevin yanı sıra kozmetik seti, elimizdeki eşyaları diğer bölgelere göre daha yüksek fiyata satma imkanı ve gizli sandıkların yerini geçici olarak görmemizi sağlayan Felix Felicis iksiri tanımı, sınırlı bir süre için PlayStation 4 ve PlayStation 5 kullanıcılarına sunuldu.

Görevin detaylarına göre Madam Mason, işaret ettiği dükkanın kötü bir lanet nedeniyle satışa çıkarılamadığını belirtti. Bu noktada laneti ortadan kaldırmak için devreye girip bodruma inecek ve kötü niyetli güçlerle savaşmaya başlayacaktık.

Paylaşımda bu yıl Hogwarts Legacy’yi daha çok göreceğimizin müjdesi de verildi. Detay verilmese de beklentiler bir Quidditch mini oyununun eklenebileceği yönündeydi.

10 Aralık 2023 tarihinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için piyasaya sürülen Hogwarts Legacy, daha sonra PlayStation 4 ve Xbox One ve son olarak Switch kullanıcıları için de satışa sunuldu. 2023 yılında 22 milyon kopya satarak aynı yıl Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta en çok satan oyun oldu. Şu anki satış adedi 24 milyonun üzerinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu