Haber

İSU “Belediye Su Kardeşliği” Protokolünü İmzaladı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından su kaynaklarının sürdürülebilirliğinin sağlanması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla başlatılan “Ulusal Su Verimliliği Seferberliği” fuarı Ankara’da başladı. Türkiye Belediyeler Birliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Dünya Su Kayıpları Günü – Belediyeler Su Kaybı Etkinliği”ne katıldı, İSU Genel Müdürlüğü ile Trabzon Su ve Kanalizasyon İdaresi ile Zonguldak Belediyesi arasında “Belediye Su Kardeşliği” protokolü imzalandı.

PROTOKOL İMZALANDI
Küresel iklim değişikliğinin yoğun olarak hissedildiği Akdeniz kuşağında riskli ülkeler arasında yer alan Türkiye’nin su kaynaklarının, iklim değişikliği iddialarına göre önümüzdeki 100 yılda yüzde 25 oranında azalması bekleniyor. Bu bağlamda suyun aktif yönetimi ve su kullanımının iyi planlanması büyük önem taşımaktadır. Ankara’da düzenlenen programda, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği iş birliğinde “Dünya Su Kaybı Günü – Belediyeler Su Kaybı Etkinliği” düzenleniyor. İSU Genel Müdürlüğü ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanından 28 Su ve Kanalizasyon İdaresi ve Belediyenin katıldığı organizasyonda “Belediye Su Kardeşliği” protokolü imzalandı.

BİLGİ VE DENEYİM PAYLAŞIMI
Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla “Belediye Su Kardeşliği” programı gerçekleştirildi. Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın da hazır bulunduğu programda, İSU Genel Müdürü Ali Sıhhat, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve Zonguldak Başkan Yardımcısı Ogan Göktürk arasında “Belediye Su Kardeşliği” protokolü imzalandı. Protokol anlaşması ile; İçme suyu temin ve dağıtım sistemlerinde su kayıplarının azaltılması ve su verimliliği uygulamaları konusunda kardeş belediyeler arasında bilgi ve deneyim paylaşımı amaçlanmaktadır.

ISU STAND AÇTI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, 5-6 Aralık tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen su seferberliği faaliyeti kapsamında stant kurdu. İSU Genel Müdürlüğü, Kocaeli genelinde gerçekleştirdiği projeler ve su kayıpları ile çalışmaları teşvik ediyor. Açılan standa katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu