Haber

İYİ Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Satuk Buğra Kavuncu oldu

UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Başkan adayının İstanbul Milletvekili Mehmet Satuk Buğra Kavuncu olduğunu açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Küme Toplantısı’nda konuştu. Dün Meclis’te onaylanan İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin konuşan Akşener, “İYİ Partimizin oyu olmamasına rağmen maalesef Cumhur İttifakı ve CHP’nin oylarıyla kabul edildi. Milli güvenliğimiz için talep ettiğimiz konular gündeme geldi. Henüz muhataplarımız tarafından yerine getirilmedi, kabul edilebilir adımlar henüz atılmamış olsa da ülkemizin çok değerli varlıkları var.” Bir koz sanki gizemli bir şeymiş gibi elimizden kayıp gitti. Öyle bir oylama yaşadık ki turnusol testi gibiydi. Bir yanda belli kuralları ilan edip bir şeyleri çöpe atanların geri dönüşlerini, içeride kibirli, dışarıda sessiz kalanların, daha önce kaç tanesine şahit olduğumuzu izledik. Öte yandan ‘Hükümetin yanında olmayacağız’ diyenlerin, ‘AK Parti ile aynı bildiriyi imzalamayacağız’ diyenlerin de aynı vahim hataya el kaldırdığına tanık olduk. hükümet. Peki şaşırdık mı? Elbette şaşırmıyoruz. Papaz Bronson skandalında ve Kaşıkçı davasında olduğu gibi İsveç meselesinde de bu tavrı ortaya koyanlar var. Milletimize bir kez daha kıskaç politikası uyguladılar. “Terörle mücadele talimatını sakıncalı bulan ve ‘hayır’ diyenler, teröre alan açanları NATO’da müttefikimiz haline getirmekte en ufak bir sakınca görmediler.”

İYİ Parti’nin İBB adayı Buğra Kavuncu oldu

Akşener, konuşmasında İYİ Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Satuk Buğra Kavuncu’nun İstanbul’u istediğini belirterek, “Tabii ki İstanbul’da lansman yapacağız. Bir zorunluluktan ziyade, kişi bulamamak, aday çıkmaması gibi bir durum söz konusu değil” dedi. Buğra Kavuncu gelip dedi ki, ‘Ben orada il başkanıydım, ‘Bu bana kalmış’ dedi. Ben de ‘Tamam’ dedim. Bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız Buğra Kavuncu dedi.

Akşener, partisinin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Turhan Çömez olduğunu açıklarken, Ankara Sincan İlçe Belediyesi Başkan adayının da Fatih Koca olduğunu söyledi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu