Haber

Kayseri protokolünden rehabilitasyon merkezine inceleme

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Temel atma töreni öncesi Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İncesu İlçesi Saraycık Mahallesi’nde yürütülen inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Soruşturmaya Önder Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Yeşilay Şube Başkanı Mehmet Çiftçi ve Yeşilay Kayseri İdaresi katıldı.

BÜYÜKKILIÇ’YAN VALİSİ ÇİÇEK’E TEŞEKKÜRLER

Belediye Başkanı Büyükkılıç, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki liderliğinde yürütülen çalışmalarda her zaman olduğu gibi Vali Gökmen Çiçek’in güçlü katkılarından dolayı şükranlarını dile getirerek, şunları söyledi: . Tabii ki Yeşilay Derneğimizin Kayseri’de kan değişimi ile çok daha aktif hale geldiğini hep birlikte gözlemliyoruz. Gençlerimizi seven ve onlara sahip çıkmayı hedefleyen bu alandaki kurum ve kuruluşlar ile hayırseverleri teşvik ederek bu anlamlı, toplumsal amaçlı projeyi gerçekleştirme yönündeki çabalarınızı görüyoruz.”

“KAYSERİ’DEKİ GENÇLERİMİZDEN HİÇBİR ŞÜPHELİYLE TESLİM ETMEYECEĞİZ”

İncelemede konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Bugün arkadaşlarımız, heyecanla beklediğimiz ve uyuşturucu salgınına yakalanan gençlerimizi kurtarmak için büyük bir seferberlik olarak başlattığımız mücadelemizin temellerini bugün atıyor. inşaat en kısa sürede Ancak asıl temel atma törenimizi 19 Ağustos’ta Bakanımız Özhaseki’nin katılımıyla yapmayı planlıyoruz” diyen Çiçek, Kayseri’de uyuşturucu tacirlerine hiçbir genci teslim etmeyeceklerini de sözlerine ekledi. Çiçek, yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Bugün hem Yeşilay yönetim kurulu hem de Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte temeli atılırken bu heyecanı hep birlikte görmek istedik. Arkadaşlarımızla birlikte olmak istedik. Kayseri’de hem benim hem siyasetçilerimizin hem de bakanımızın himayesinde Kayseri halkına bir konuşma yaptık. Kayseri’de uyuşturucu satmayacağız. Kayseri’de hiçbir gencimizi alçaklara teslim etmeyeceğiz. Emniyet, Jandarma ve kolluk kuvvetlerimizle yaptığımız çalışmalar sonucunda Kayseri’de bir daha uyuşturucu satışına izin vermemek için birçok şebekeyi çökerttik. Daha geçen hafta Jandarmamız 3 kilo, Polisimiz yüzlerce hap ele geçirdi. Polisin tedbirleri sonuna kadar devam ediyor ancak bu konunun sadece polisin tedbirleriyle çözülemeyeceği de açık bir gerçek. Burada en büyük desteğimiz Yeşilay. Özellikle yeni Yeşilay yönetimi ile Kayseri’ye bu anlamda büyük bir güç ve soluk kazandıran liderimize çok teşekkür ediyorum. Önleyici hizmetler konusunda üniversitelerle yaptıkları işbirlikleri, bizlerle yaptıkları işbirlikleri ile başta gençlerimiz olmak üzere insanımızın bu zehire düşmemesi, ailelerin duyarlı olması için büyük bir çaba başlattılar. Özellikle hem spor hem de eğitim anlamında donanımlı ve Kayseri’nin çok sevdiği isimlerden oluşan bir Yeşilay’a sahip olduğumuz için çok mutlu olduğumuzu düşünüyor, kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

“CUMHURBAŞKANIMIZ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ BİZİ BURADA YALNIZ BIRAKMADI”

Vali Çiçek, Lider Büyükkılıç ve Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerini şehrin yerinde olduğu gibi bu projede de yalnız bırakmadıklarını vurgulayarak, “Biliyorsunuz Haseki Bakanımızın öncülüğünde bu proje hayata geçiriliyor. İlk görüşmede başlamasıyla başladı. Birçok hayırseverimiz de bu anlamda birer dayanak oldu. Buranın kazısı yapıldığı için Büyükşehir Belediye Başkanımız Büyükşehir Belediyemiz şehrin her noktasında emeği olduğu gibi bizleri burada da yalnız bırakmadı. Aslında proje ortak yürütülüyor. Birlikte hayır işlerine gideriz, birlikte çabalarız. Büyükşehir Belediye Başkanımıza da teşekkür etmek istiyorum. Başımızın başında Özhaseki bakanımız, Memduh Lider, ben, hayırseverler, Yeşilay’ımız bitecek ve hiçbir gencimizi bu ilaca ve bu ilacı satan zehir tacirlerine teslim etmeyeceğiz. Her birimizin 10 kişiyi zor durumda bıraktığını biliyoruz, buna müsaade edemeyiz, izin vermeyeceğiz, sadece Kayseri’ye değil tüm İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet edecek bölgemizin en büyük merkezini de inşallah bir an önce tamamlayacağız. olabildiğince”.

“VALİMİZ, BÜYÜKŞEHİR BAŞKANIMIZ, TÜM ŞEHİR PROTOKOLÜMÜZ, HAYRANLARIMIZ BİZE BÜYÜK DESTEK VERDİ”

Kayseri Yeşilay Şube Başkanı Mehmet Çiftçi, “Göreve geldiğimiz günden bu yana valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, tüm kent protokolümüz ve hayırseverlerimiz sayesinde bizlere büyük destek verdiler” dedi.

“Yeşilay yönetimi olarak yaklaşık 10 ay önce Kayseri’de yeni bir yönetim değişikliği ile göreve geldik. Göreve geldiğimiz günden bu yana başta valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm kent protokolümüz ve hayırseverlerimiz bizlere karşı konulmaz bir destek verdiler. Göreve geldiğimiz andan itibaren bu rehabilitasyon merkezinin projelendirilmesi için çalışma başlattık. Bizi çok heyecanlandıran bir proje oldu. Çünkü bağımlılıkla mücadelede farkındalık çalışmaları ve koruma çabalarına devam ederken maalesef bu bataklığa düşen bireylerimizin tedavi süreçlerine destek olmak istedik. İnşallah inşaatımızın başındayız, takipçisi olacağız, en kısa sürede inşaatı tamamlayacağız ve bundan sonra da bireylerimizin tedavi sürecine bir an önce başlayacağız. Başta sayın valim, değerli büyükşehir belediye başkanım olmak üzere tüm şehirde bizlere destek olan vatandaşlarımıza ve hemşerilerimize tekrar teşekkür ediyorum. Var olsunlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu