Haber

Kızılay’ın fedakarlık vekalet ücretleri belli oldu

ANKARA (İGFA) –Dayanışma, dayanışma ve paylaşma duygularını öne çıkaran klasikleşmiş vekaleten kurban kampanyasıyla Kurban Bayramı’nın bereketini sofralara taşıyan Kızılay, bu dönem için hazırlıklarını tamamladı.

“Yıl Boyunca Bereketten Vazgeçmezseniz Hilal Türkiye Olsun” sloganıyla bu yıl hayırseverlere seslenen Kızılay, avukatlık ücretlerini de açıkladı.

FEDA PAYI TUTARI İÇ 5950 TL DIŞ HAT 2650 TL

Et ve Süt Kurumu ile işbirliği yapan Kızılay, 2023 yılı kurban payı fiyatlarını yurt içinde 5950 TL, yurt dışında 2650 TL olarak belirledi. Yurt dışında ikamet eden ve hisse bedelini döviz olarak ödemek isteyenler, Türkiye için 1 hisse için 295 ABD Doları veya 275 Avro, diğer ülkeler için 130 Dolar veya 120 Avro ödeyerek vekalet verebilecek.

Kızılay, bu yıl kendisine bağışlanan kurbanların büyük bölümünü deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Kesimler hakkında da bilgi veren Genel Başkan Vekili Fatma Meriç Yılmaz, “Kızılay Kurban Modeli ile kurbanlar veteriner hekimler tarafından seçiliyor ve Kurban Bayramı’nın ilk üç günü isimleri okunarak kesiliyor. milletvekillerinin modern kombinleri, hijyen kuralları. İslami kurallara uygun olarak yapılan bölümlere din görevlileri, veterinerler ve noterler eşlik etmektedir. Bu model sayesinde Kurban Bayramı birkaç günlük bir kutlamadan, bir yıllık bir bereket dönemine dönüşmüştür. Ülkede Et ve Süt Kurumu ile iş birliği içinde gerçekleştirilen kesimin ardından elde edilen kurban paylarından kavrulmuş konserve yapılacak ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kurban Bayramı’nın anlamını daha derinden yaşamak, insanlık değerlerini paylaşmak ve yıllara yayılan işbirliği kültürünü pekiştirmek için herkesi kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz.” söz verdi.

haber-tut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu