Haber

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vaha Seçer, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vaha Seçer, Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılı kutlama programı kapsamında Mersin Valiliği tarafından düzenlenen Atatürk Anıtı’na çelenk koyma törenine katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Gülcan Kış, siyasi parti temsilcileri, kent protokolü katıldı. , gaziler, öğrenciler. ve vatandaşlar katıldı.

Törende Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve Akdeniz Garnizon Komutanı Tuğamiral Murat Fırat tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Tören, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komuta Bandosu eşliğinde çelenk sunumu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından saygı duruşuyla sona erdi.

Törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Önder Vahap Seçer, Cumhuriyetin çok önemli bir kavram olduğuna dikkat çekerek, onu değersizleştirmeye, içini boşaltmaya çalışmanın bir anlamı olmadığını söyledi. Ülke olarak kuruluşunun 100. yıl dönümünün çok daha büyük bir coşkuyla kutlanması gerektiğini vurgulayan Seçer, “600 yıllık bir imparatorluk ve saltanat rejimi üzerine kurulu, daha sonra imparatorlukla taçlandırılan bir Cumhuriyet’ten bahsediyoruz. Demokrasi 100 yıl önceki şartlardaydı, o zamanki ülke ve bölge şartlarındaydı.” “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele veren arkadaşları sayesinde dünya şartlarında kurulmuştur” dedi.

“CUMHURİYETİN IŞIĞI ALEVİ HALA YANIYOR, ÜLKEMİZİ VE BİZİ AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR”

Cumhuriyet her alanda daha çağdaş bir ülke haline geliyor; Kurumlarıyla, kurallarıyla, sistemiyle, yerleşik demokrasisiyle gelişen ve büyüyen bir ülke olma yolunda değerli bir atılım olduğunun altını çizen Önder Seçer, “Cumhuriyetin parlak alevi hâlâ yanıyor, ülkemizi yeniden aydınlatıyor, bizi aydınlatıyor, bize imkan sağlıyor. geleceğe umutla, inançla bakmak için diyorum ki nice yüzyıllara.” Ülkemizi bugünkü konumu ve durumu itibarıyla anlayış açısından çok daha yeterli noktalara getirme, ülkemizi kalkındırma, ülkemizi her alanda tartışmacı bir ülke haline getirme çabasını elbette ikinci yüzyılda da sürdüreceğiz. Demokrasimizi tam kurum ve kurallarıyla tesis ederek ülkemizi daha yaşanılır bir ülke haline getirmek. Kaç asır dedim. “dedi.

BELEDİYE BAŞKANI Seçer, MERSİNLİLERİ KUTLAMALARA DAVET ETTİ

Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde yıl boyunca pek çok etkinlik ve program düzenlediklerini belirten Seçer, “Spor, sanat ve kültürel birçok alanda değerleri, kalitesi, anlayışı ve anlayışıyla toplantı, panel ve seminerler düzenleyeceğiz. Cumhuriyetin içeriği ve başarıları.” Bütün bunlar için bazı etkinlikler düzenlendi. Belediyemizin yarın bir dizi etkinliği var. Yarın saat 20.30’da Fenerbahçe Meydanı’ndan başlayacak fener alayı ve halk yürüyüşümüz Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda sona erecek. Aslında orada da bir konser var, Gülşen konseri. Vatandaşlarımızı oraya davet ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu