Ekonomi

Microsoft’tan yeni girişimlere 350 bin dolarlık kredi

HANDE BERKTAN

Amerikalı teknoloji devi Microsoft, startup’lara 350 bin dolara kadar kredi sağlayan Pegasus programını başlattığını duyurdu.

Microsoft, Azure kredileri de dahil olmak üzere ücretsiz kaynaklar sağlayan kendi kendine hizmet platformu olan Startup Founders Hub’ı Pegasus Programı adlı yeni bir kuluçka programıyla genişletiyor.

Microsoft Startups Genel Müdürü Hans Yang, “Microsoft’un yeni başlayanlar için Pegasus Programı, mevcut ekonomik ortam göz önüne alındığında çok pahalıdır” dedi. İki yıllık bir programdır. Pegasus’a seçilen tüm girişimlere, satış fırsatları yaratmak ve tavsiyelerde bulunmak için dikey bir müşteri adayı atanır. Ayrıca girişimciler, pazara girmekten anlaşmalar yapmaya kadar süreçten, projelerini geliştirmek için en iyi kaynaklara sahip olmalarını sağlamaktan sorumludur. başarılı bir yöneticiye sahip olacak” dedi.

Microsoft, Pegasus’un ortalama mutabakat boyutu 300.000 doları aşan 100’den fazla girişimi desteklediğini savunuyor. Toplamda, Microsoft bu kuruluşlara 35 milyon doların üzerinde teknoloji kredisi taahhüt etmiştir.

akcakale-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu