Haber

Mısır’dan Erdoğan ve Sisi görüşmesine ilişkin açıklama

Mısır Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el-Sisi arasındaki görüşmeye atıfta bulunularak, iki liderin, Mısır’daki ilişkilerin sürdürülmesine katkı sağlamak amacıyla bölgesel iş birliğini güçlendirme arzusunu dile getirdiği belirtildi. Doğu Akdeniz bölgesinde güvenlik ve istikrar.

Mısır Cumhurbaşkanlığından, 18. G20 Liderler Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi ile Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de görüşmesine ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, iki cumhurbaşkanının Türkiye ile Mısır arasındaki ilişkilerin ilerletilmesinin önemine vurgu yaptığı belirtildi.

Açıklamada, iki cumhurbaşkanının Doğu Akdeniz’de güvenlik ve istikrarın korunmasına katkı sağlamak amacıyla karşılıklı saygı, ortak çıkarlar ve samimi niyetler çerçevesinde bölgesel iş birliğini sağlam bir stratejik yaklaşımla güçlendirme arzusunu dile getirdiği belirtildi. bölge. İstişare ve uyumu daha da kötüleştirmenin yolları konusunda görüş alışverişinde bulundukları belirtildi. – KAHİRE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu