Ekonomi

Muğla Çileği Migros Raflarında

Muğla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Güç Birliği kooperatifinin desteğiyle Köyceğiz’de üretilen çilekler Migros raflarında yerini aldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Muğla’da faaliyet gösteren tarım kooperatiflerinin ortaya çıkmasıyla kurulan Muğla Tarımsal Güç Birliği Kooperatifi, satış ve pazarlama faaliyetlerinde üreticiyi buluşturmaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük süpermarket zincirlerinden Migros ile imzalanan iş birliği protokolünün ardından Köyceğiz Çövenni Yaylası’nda üretilen çilekler Migros raflarında yerini almaya başladı.

Daha önce verimli toprakları ile bir tarım kenti olan Muğla’nın eserlerini satan Muğla Tarımsal Güç Birliği Kooperatifi, şimdi de Türkiye’nin en büyük bakkallar zinciri ile yaptığı iş birliği protokolüyle vatandaşlarla pazarlarda buluşmasını sağlıyor. Köyceğiz’in yaylalarında üretilen çilekler Migros raflarında vatandaşlarla buluşuyor. Migros Şirketi, çileğin yanı sıra Güç Birliği Kooperatifinden farklı işler için de talepte bulundu ve Muğla Tarımsal Güç Birliği kooperatifi hızla çalışmalara başladı.

Muğla Tarım Kooperatifi Kooperatif Başkanı Fatih Öztürk; “Muğla üretiyor, üreticimiz kazanıyor, vatandaşlarımız rahatlıkla ulaşıyor.”

Muğla Tarım Kooperatifleri Kooperatifi Başkanı Fatih Öztürk, SS Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne çilek alımında emeği geçenlere teşekkür ederken; “Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde hayata geçirdiğimiz Güç Birliği Kooperatifimiz hem üreticimizi hem tüketicimizi korumaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Muğlalı üreticilerimizden temin ettiğimiz tahin ve çağla turşusunu 5 farklı ülkeye ihraç ettik. Muğlalı üreticilerimizin kazanması için yerel, ulusal ve uluslararası müzakerelerimiz devam edecek. ” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

refahiye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu