Haber

Onur Yaprakcı’nın Abisi İçin Aldığı Motosiklet Çalındı

SERVER Onur Yaprakcı’nın kardeşine hediye olarak aldığı motosiklet çalındı.

Çengelköy’de meydana gelen olayda sunucu Onur Yaprakcı’nın kardeşine üniversite hediyesi olarak aldığı yaklaşık 130 bin TL’ye mal olan motosiklet sabah saatlerinde park edildiği yerden çalındı. Motosikletin çalındığı an çevrede bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde olay yerine motosikletle gelen 2 kişinin kask taktığı görülüyor. Hırsızlardan birinin çevreyi gözetlediği ve güvenlik kamerasına ışık tutarak görüntüyü engellemeye çalıştığı görülürken, obur motosikletin kilitlerini saniyeler içinde kırıyor.

“MOTOSİKLETTE USTALAŞIP GİDİYORLAR”

Ünlü yapımcı ve sunucu Onur Yapraklı olayla ilgili şöyle konuştu: Kardeşime karne hediyesi olarak almıştım, çok istiyordu ama dört ay bile olmadan motoru çaldılar. Motosikleti çok ustaca çalarlar. Kameraya ışık tutuyorlar. Motosikletin çalındığı yerde güvenlik kameraları olduğu halde hangi gönülle çalıyorlar? Far ışığını güvenlik kamerasında tutuyorlar ki görünmesin. Etrafta o kadar çok kamera olmasına rağmen motosikleti hızlı ve ustaca çalarlar. Bir şikayette bulunduk. Motor olmasa bile en azından hırsızlar var ki başkasına zarar vermesinler. Motorun 4 ay önceki fiyatı 100 bin liraydı, şu anki fiyatını tam bilmiyorum, şu an 130 bin lira civarında. Sabah uyandığımızda motorun çalındığını anladık, karakola gidip söz verdik. Bundan sonraki iş polise kaldı, umarım bir an önce bulunur.

“DÖRT AYDIR KULLANAMIYORUM”

Onur Yaprakcı’nın ağabeyi Ahmet Emin Kuraoğlu, “Ağabeyim bisikleti bana üniversite hediyesi olarak aldı. Sabah indiğimde motoru göremedim, çok üzüldüm. 4 ay motorsiklet kullan.motosikletin yerinde olmadığını görünce çalıntı olduğunu anladım direk binanın altındaki güvenlik kameralarına baktım 2 tane var kişi tek motorla yaklaşıyor olabilir yüzleri kapalı olarak maske veya kask takmışlar biri geldikleri motorun farına ve güvenlik kamerasına tutarak kamerayı kör etmeye çalışıyor diğeri 20-30 saniyede motoru çalıyor satın aldık 4 ay önce 100 bin liraydı, şimdi 130 bin lira” dedi. Polis ekipleri, olayın ardından kaçan iki hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.

– İstanbulhaber-sebinkarahisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu