Haber

Özel öğrenciler Trafik Eğitim Merkezi’nde hem eğlenip hem de öğrendiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezi’nde eğitim gören 117 öğrenci, Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Trafik Eğitim Merkezi’nde teorik ve uygulamalı eğitim aldı. Özel öğrenciler trafik kurallarını eğlenerek öğrendiler.

 

ARAÇLARI PİSTLERDE KULLANDILAR

Trafik Eğitim Merkezi’nde özel öğrencilere ilk olarak trafik eğitim merkezi eğitmenleri, jandarma ve polis uzman çalışanları tarafından trafik kuralları konusunda bilgi verildi. Daha sonra öğrenciler trafik kurallarının uygulamalı olarak gösterimi için trafik alanına götürüldü. Trafik eğitim alanında öğrenciler polis ve jandarma eşliğinde üst geçitler, lambalar, yaya yolları ve küçük araçlarla trafik akış kurallarını interaktif biçimde deneyimleme fırsatı buldu. Özellikle uygulamalı eğitimde keyifli ve eğlenceli vakit geçiren öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

 

CEMİL MERİÇ MANİLİSİZ YAŞAM MERKEZİ

Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Cemil Meriç Manisiz, Manisiz Ömür Merkezi’nde özel gereksinimli bireylere hizmet veriyor. Kurumda mutfak sanatları atölyesi, el sanatları, beden eğitimi, bağımsız yaşam, müzik, halk oyunları, darama, akademik atölyeler, değerler eğitimi ve seracılık atölyeleri yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habertalas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu