Haber

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, BM ve Dünya Yerel Yönetimler Örgütü Toplantısı için Brüksel’e gitti

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, ‘Birleşmiş Milletler ve Dünya Yerel Yönetimler Teşkilatı’ Yönetim Kurulu Toplantısı için Belçika’nın Brüksel kentine gitti.

Yönetim Kurulu Toplantısı’nın yanı sıra kentin tanıtımına yönelik ikili görüşmeler yapacak olan Önder Köse’ye Meclis 1. Başkan Yardımcısı Onur Varlı ve Belediye Dış İlişkiler Sorumlusu Mert Çevik eşlik ediyor.

“SAFRANBOLU’MUZU DÜNYAYA ANLATIYORUZ”

Toplantının ilk gününün ardından kısa bir değerlendirme yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Birleşmiş Milletler ve Dünya Yerel Yönetimler Teşkilatı İdari Konsey Toplantısı için buradayız. Toplantılar çok verimli geçiyor ama Safranbolu’yu da konuşuyoruz. bir dünya kenti olan, her fırsatta.” .

Başkan Köse de Safranbolu Belediyesi olarak Büyükelçi Faruk Kaymakçı’ya programa katılırken resepsiyona davet ettiği için teşekkür etti. UCLG MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı (Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı) Yücel Yılmaz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer de birbirleriyle istişare etme fırsatı bulduklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu