Haber

TBMM Başkanı Şentop’tan, İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısına ilişkin açıklama Açıklaması

TBMM Lideri Mustafa Şentop, “Terör vasıtasıyla ülkemize ders veya mesaj vermeye kalkışmak, bağımsızlığımıza kastetmek beyhude bir niyettir.” tabirini kullandı.

Şentop, İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, terör örgütü PKK/PYD’nin hain ve alçak taarruzunda 6 canın hayatını kaybettiğini anımsatan Şentop, “Aziz Şehitlerimiz Arzu Özsoy ve evladı Yağmur Uçar, Yusuf Meydan ve evladı Ecrin Meydan, Adem Topkara ve eşi Mukaddes Elif Topkara’ya Cenabıallah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Tüm yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimiz, kayıplarımız ve yaralılarımız için kalpten dualarını ederken, birliğimize ve beraberliğimize en çok ihtiyaç duyduğumuz bu zor zamanlarda yüreklerimiz daha da güçlü kenetlenmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Kahraman Mehmetçiğin ve tüm emniyet güçlerinin hudut içinde ve dışında bütün terör örgütleri ve destekçileriyle kararlılıkla ve inançla çaba ettiğini vurgulayan Şentop, açıklamasında şu tabirlere yer verdi:

“Terör vasıtasıyla ülkemize ders yahut bildiri vermeye kalkışmak, bağımsızlığımıza kastetmek beyhude bir niyettir. Türkiye Cumhuriyeti bu kirli niyetlerin ve akan tek bir damla kanımızın hesabını sormaya muktedirdir. Milletimiz emin olmalıdır ki devletimiz tüm terör örgütleri ve destekçilerini saklandıkları karanlık çukurlarda bulup, hakkettikleri cezalarını verecektir.

Saf insanlarımızı ve çocuklarımızı kaybettiğimiz bu acımasız ve alçak saldırıyı, içeride ve dışarıda tüm müsebbiplerini ve fiili, fikri ve kelamlı destekçilerini lanetliyorum. Terör saldırısı üzerinden birinci andan itibaren menfaat devşirmeye çalışan kirli, hain zihniyetlerin ve odakların milletimiz farkındadır ve devletimiz en güçlü formda hesabını soracaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Aziz milletimizin başı sağ olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu