Ekonomi

Temmuz ayında asgari ücret ne kadar artacak? Bakan Bilgin’in verdiği rakamla ilgili TÜRK-İŞ’ten ilk açıklama

Temmuz ayındaki asgari fiyat artışı için milyonlar nefesini tuttu ekonomi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, yönetiminden gelen açıklamalara odaklanırken, ilk kez puan verdi. Bakan Alım, “Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine çıkaran düzenlemeyi ocak ayında yaptık, temmuz ayında da yapacağız. 500 dolar civarında.”

“ADİL BİR PAZARLIK DEĞİL”

Kamu çalışanı zam oranlarının açıklandığı imza töreninin ardından TÜRK-İŞ Lideri Ergün Atalay, asgari ücret zammı hakkında Habertürk TV’ye açıklamalarda bulundu. Haziran ayında toplanması beklenen Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarında ne kadar zam talep edeceklerini anlatan Atalay, “Asgari ücrette adil bir pazarlık yok. İşverenler oraya oturduğunda istedikleri rakamları alıyorlar. istek.”

“Parasını söyleseydi daha iyi olurdu”

Bakan Bilgin’in 500 dolar açıklamasına yanıt veren Atalay, “Ben o zamanlar öyle diyordum. TÜRK-İŞ Başkanı doluyken ben dolarla konuşmam. TÜRK-İŞ Başkanı Türk parasıyla konuşur. Asgari imzalandığında maaş 455 dolar civarındaydı. 500 doların üzerine çıkacağını söylüyor. 500 dolar yerine parayı söyleseydi daha iyi olurdu.”

“İKİ AY ÖNCE UMUT SATMANIN ANLAMI YOK”

Asgari fiyat için rakam vermeyen Atalay, “Temmuz ayına iki ay var. İki ay önceden umut satmanın bir anlamı yok” diyerek, “Biz bunları konuşurken konut kiraları yükselmeye devam ediyor. . Araba fiyatları yükselmeye devam ediyor. Et 350 liraydı. O yüzden taban fiyat pazarlığı başlamadan rakamları söylemiyorum” dedi.

bozyazi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu