İş

Zonguldak’lı iş adamlarından Eve Dönüş Projesi’ne destek

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Karapınar beldesinde açılışı yapılan Pınar Dokuma ve Barco Dokuma, iş adamı Nejdet Tıskaoğlu’nun yönetim kurulu başkanı olduğu Zonguldak Sanayici ve İşadamları Derneği (ZONSİAD) projesine ek oldu. memleketleri ZONSİAD’a. Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde üretim şirketleri kurdu.

Tekstil firmasında en alt kademeden başlayarak üretim müdürlüğüne kadar yükselen Mevlüt Kuru, 2003 yılında göreve başladığı firmanın üretim müdürlüğüne kadar yükselerek Homecoming Projesi ile iş yerlerini Çaycuma’ya taşıdıklarını anlattı. ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile Eve Dönüş Projesi’nin önemine dikkat çeken Kuru, “2003 yılında İstanbul’da bir tekstil firmasının en alt seviyesinde çalışmaya başladım ve şu anda üretim olarak çalışıyorum. uzun süredir çalıştığım firmada yönetici.Çaycuma’ya hayırlı bir gelecek sağlayan bu proje önce Zonguldak’a sonra Çaycuma’ya çok büyük hizmet verdi.Bu projeyi başlatan ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu’na teşekkür ederim. Çaycuma ilçemize ve bölgemize nasıl hizmet edebiliriz diye düşünürken bey Ayhan Kılıç Bey ile görüştüm.Kendisi pandemi döneminde de Eve Dönüş Projesi’ne destek vermek için destek veriyor ve şu anda 70 personel ile hizmet veriyor. Barco Tekstil ile daha fazla kişiye faydalı olabilmek adına bu sayı artacaktır” dedi.

Pınar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kılıç, “Eve Dönüş Projesi’ni desteklemek için 10 kişi ile üretime başladık ve istihdam oluşturduk. Kastamonu Tosya ilçesinde doğdum. 2,5 yıl önce İstanbul’dan firmamızı buraya getirdik. Sağlamak için” daha iyi bir hizmet.”Biz buradayız. Eve Dönüş Projesi’ne temel teşkil etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Bölgedeki önemli projelerden biri olan Eve Dönüş Projesi’ni anlatan ZONSİAD Başkanı Tıskaoğlu, “Bölgemizde değerli bir proje seferberliği başlattık. Buradaki hemşerilerimiz için değerli ve faydalı bir proje. Mayıs Bu projede emeği geçen istihdam yaratan herkesten Allah razı olsun.Projenin çok değerli olduğunu her yerde söylüyoruz.Sarp sonrası daha bir anlam kazandı.Konuta Dönüş Projesi’ne destek veren tanıdığımız, tanımadığımız bir çok firma var, Eve Dönüş Projesi’ni daha değerli bir halka haline getirmek ve daha da büyütmek için bölgemizdeki insanlara daha fazla iş imkanı sağlamak için çaba göstermeye devam edeceğiz.Tüm sanayici iş insanlarını buradan davet ediyorum.Bu bölgeye yatırım yapsınlar. Bu projeye destek vererek onları destekliyoruz. Bu bölgede sanayi siteleri yapmak için organize sanayi bölgeleri oluşturma çabamızdan vazgeçmeyeceğiz. Projeye destek veren herkese buradan teşekkür ediyorum.” – ZONGULDAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu