Haber

Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü gençlere hitaben okuyarak kutlayan Nurgül Yeşilçay, ayakta alkışlandı

Sosyal medyanın en aktif ünlüleri arasında yer alan Nurgül Yeşilçay, son paylaşımıyla dikkat çekti. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını Gençliğe Hitabe’yi okuyarak kutlayan ünlü oyuncu, paylaşımına modern Türkçe yorum yapmasıyla beğeni topladı.

Bu yıl, 29 Ekim 1923’te ilan edilen ve Türkiye’nin yönetim biçimi haline gelen Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünü kutlayacağız.

Tüm Türkiye’de heyecanın başladığı Cumhuriyetin 100’üncü yılı için özel kutlamalar şimdiden başladı. Nurgül Yeşilçay, büyük cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün ilan ettiği cumhuriyetin 100. yıl dönümüyle ilgili anlamlı paylaşımlar yapan isimlerden biriydi.

Yaptığı paylaşımlarla adından söz ettiren ünlü oyuncu Yeşilçay, Atatürk’ün gençlere hitaben ‘Gençliğe Hitap’ okuduğu bir görseli paylaştı.

“Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun. Yaşasın CUMHURİYET” notunu yazan Nurgül Yeşilçay, videosuna modern Türkçe açıklama eklemesiyle beğeni topladı.

‘BABAMIZIN GENÇLERE SÖZÜNÜ bir kez daha hatırlatmak istedim. Çünkü bu sadece gençlere değil HEPİMİZE çok güçlü bir çağrıdır. BUGÜNÜN TÜRKÇEsindeki anlamını altyazı olarak ekledim. Tam olarak ne demek istediğinizi anlayalım.’

Cumhuriyetin 100. yılını “Zaman zaman tekrar tekrar bakmak lazım” notuyla kutlayan başarılı oyuncunun imajı, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

O anları böyle bırakalım ??

ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE ADRESİ

Ey Türk gençliği! İlk göreviniz; Türk bağımsızlığını ve Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar korumak ve savunmak.

Bu sizin varlığınızın ve geleceğinizin temelidir. Bu temel sizin en değerli hazinenizdir. Gelecekte dahi sizi bu hazineden mahrum etmek isteyecek iç ve dış hainler olacaktır. Bir gün bağımsızlığınızı ve cumhuriyetinizi savunmak zorunda kalırsanız, göreve başlamadan önce içinde bulunacağınız durumun olanaklarını ve koşullarını düşünmeyeceksiniz. Bu fırsat ve koşullar çok uygun bir şekilde kendini gösterebilir. Dünyada benzeri görülmemiş bir zaferin arkasında istiklâlinize ve cumhuriyetinize komplo kuran düşmanlar olabilir. Zorla ya da dolandırıcılıkla aziz vatanınızın bütün kaleleri ele geçirilmiş, bütün tersaneleri işgal edilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve ülkenin her köşesi fiilen işgal edilmiş olabilir. Tüm bu durumlardan daha ağır ve daha kötüsü, ülkede iktidar sahibi olanların gafil, sapkın, hatta ihanete uğramaları olabilir. Hatta bu yöneticiler kişisel çıkarlarını işgalcilerin siyasi hırslarıyla bile birleştirebilirler. Ulus perişan olmuş ve yoksulluk içinde bitkin düşmüş olabilir.

Ey Türk geleceğinin çocuğu! Bu şartlarda dahi göreviniz Türk istiklalini ve cumhuriyetini kurtarmaktır. İhtiyacınız olan güç damarlarınızdaki asil kandadır.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Nurgül Yeşilçay’ın Gençliğe Hitap kitabını okuduğu videoya yapılan yorumlardan bazılarını buraya bırakalım.

?

?

?

?

?

?

haberhadim.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu