Ekonomi

Norwegian Cruise Line’ın notu olumlu trendler nedeniyle Truist’te ‘satın al’a yükseltildi

Norwegian Cruise Line (NCLH), Çarşamba günü Truist tarafından daha önce 20$ olarak belirlenen fiyat hedefi 21$’a yükseltilerek, Hold seviyesinden Buy seviyesine yükseltildi. Truist tarafından yapılan bu terfi, Salı günü Mizuho’nun da notunu Satın Al’a yükseltmesinin ardından birkaç gün içinde kruvaziyer şirketi için yapılan ikinci olumlu not değişikliği oldu.

Truist, COVID-19 salgınının ardından durum iyileştikçe kruvaziyer endüstrisinin umut verici eğilimler gösterdiğini bildirdi.

“Bu ay seyahat rezervasyon sektöründeki üst düzey yöneticilerle yaptığımız derinlemesine görüşmelere ve gelecekteki kruvaziyer rezervasyonları ve ücret seviyelerine ilişkin kapsamlı verilerin analizine dayanarak, rezervasyonlar ve ücretler için genel eğilimlerin olumlu olduğuna inanıyoruz. 2024’te kazançları artırmak için en iyi şans, 2024’te satışa sunulacak az sayıda yer kalması nedeniyle, son dakika rezervasyonları için yüksek ücretlerden geliyor gibi görünüyor” dedi.

NCLH özelinde ise Truist analistleri, talep ve ücret seviyelerindeki artışa rağmen şirketin hisse senedi değerinin geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana yaklaşık %20 oranında azaldığını belirtti. Bu durum, aynı zaman diliminde yaklaşık %20 artış gösteren S&P 500 endeksiyle tezat oluşturuyor. NCLH hisselerine yeniden yatırım yapmak için şu anın uygun bir zaman olduğunu öne sürüyorlar.

Firma ayrıca, “Elverişli bir gelir artışı ortamına ek olarak, şirketin Great Stirrup Cay’den elde ettiği geliri daha da artırma potansiyeli konusunda özellikle iyimseriz; bu fırsatın yönetim tarafından tamamen farkında olunduğuna ve kullanılabileceğine inanıyoruz” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu